x

Uwaga! Zmiana numerów kont bankowych.

Ludowe Towarzystwo Naukowo – Kulturalne zaprasza do Garwolina na spotkanie promujące kolejny numer Zeszytów Historycznych Ziemi Garwolińskiej – O Zbyszku Węgrzynku, lokalnej historii i kulturze
14 kwietnia 2022

W środę 20 kwietnia o godz. 17.30 w sali konferencyjnej na piętrze w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie odbędzie się spotkanie związane z promocją 26. Zeszytu Historycznego Ziemi Garwolińskiej. Wydawcą najnowszego numeru jest Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie.

W imieniu pasjonatów lokalnej historii i kultury tworzących garwoliński odział LTNK, a w szczególności współautorów publikacji, zapraszam serdecznie na spotkanie. To dzięki ich zaangażowaniu oraz dociekliwości udaje się kontynuować cykl nietuzinkowego wydawnictwa, które wpisuje się w dorobek działającego w Garwolinie już blisko dwie dekady stowarzyszenia – informuje prezes LTNK Garwolin Beata Pasternak. Jestem przekonana, że nowa publikacja także zainteresuje wszystkich, którym jest bliska sercu historia naszego powiatu i rozbudzi pasję poznawania dziejów naszej małej ojczyzny wśród kolejnych osób – dodaje.

Na spotkaniu zaprezentują się m.in. współautorzy artykułów, recenzji i wierszy w aktualnej publikacji, wśród których są:  dr Mirosław Matosek, dr Dariusz Prokopowicz, Natalia Wiśnioch, Krzysztof Kot, dr Michał Kalbarczyk, dr Mariusz Rombel, Kazimierz Paciorek, Tadeusz Kostecki, Agnieszka Kowalska, Zenon Krogulec, Bożena Węgrzynek.

Każdy numer zeszytu jest inny i wyjątkowy. Dzięki staraniom dotychczasowego presesa LTNK o/Garwolin śp. Zbigniewa Wegrzynka, wokół „Zeszytów…” gromadziło się przez lata grono osób, pasjonatów lokalnej historii i kultury, którzy poprzez publikacje w „Zeszytach…” mogą dzielić się z czytelnikami wynikami swoich badań historycznych, wiedzą, informacjami o twórczości – czytamy w zeszycie. Z głębokim żalem przyjęliśmy 10 stycznia 2021 roku wiadomość o śmierci Zbyszka. Wspomnienie o nim jest wciąż żywe. Zbyszek odszedł, pozostawiając po sobie ogromną spuściznę, czego nie sposób opisać w krótkich słowach. Dlatego część aktualnego numeru poświęciliśmy jego osobie i jego działalności we wspomnieniach przyjaciół i wierszach żony Boni – dodaje redakcja publikacji.

Na spotkanie zapraszają organizatorzy Ludowe Towarzystwo Nauko-Kulturalne w Garwolinie oraz partnerzy wydarzenia: Zarząd Główny Ludowego Towarzystwa Nauko-Kulturalnego w Warszawie, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie, Polska Fundacja Kościuszkowska, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie, portal Dawny Powiat Garwolin i okolice. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak.

Podczas spotkania możliwość nabycia książki. Wstęp wolny.

logo

Gmina Wilga

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wilga

Kontakt

Adres:Warszawska 38, 08-470 Wilga
Telefon:(025) 629 93 31
Telefon/Fax:(025) 629 93 45
E-mail:urzad@gminawilga.pl
NIP:826-21-34-562
REGON:711582368
KONTO BANKOWE: BS Garwolin O/Wilga 06 9210 0008 0046 7021 2000 0010, konto odpady 26 9210 0008 0046 7021 2000 0620

Godziny pracy

Poniedziałek : 9:00 - 17:00
Wtorek : 7:00 - 15:00
Środa : 7:00 - 15:00
Czwartek : 7:00 - 15:00
Piątek : 7:00 - 15:00