Logo Gminy Wilga

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

                                                                                              Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać.                                                                                                                                                                                      Mark Twain

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy, Pedagodzy i Pracownicy Oświaty

Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień w kalendarzu szkolnym, pełen wdzięczności i ciepłych słów kierowanych do Nauczycieli, Pracowników Oświaty i wszystkich, którzy tworzą szkolną społeczność. To dzień, w którym wyrażamy wdzięczność za trud i zaangażowanie w edukację dzieci i młodzieży. 

To Państwo kontynuują dzieło zapoczątkowane przez twórców nowoczesnej polskiej szkoły – kształtują umysły 
i serca młodych pokoleń, wychowując je i kształcąc na wyedukowanych obywateli. To właśnie Wy, Drodzy Nauczyciele, wprowadzacie młodych ludzi w świat wartości, wrażliwości społecznej, odpowiedzialności. Dzięki Wam kolejne pokolenia uczą się odwagi, uczciwości i szacunku do drugiego człowieka.

W imieniu Samorządu Gminy Wilga życzę Państwu zdrowia, siły i satysfakcji zawodowej oraz wielu sukcesów 
w dalszej działalności dydaktycznej i wychowawczej. Niech każdy dzień pracy przynosi Wam poczucie spełnienia i radości, a uczniowie, których prowadzicie przez świat wiedzy, będą dla Was najlepszy świadectwem wartości Waszego wysiłku.

                                                                                                                 

                                                                                                                 Wójt Gminy Wilga

                                                                                                                Bogumiła Głaszczka

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności