Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Apel o oszczędzanie wody

Szanowni Mieszkańcy Gminy Wilga!

W obliczu panującej wysokiej temperatury oraz rosnącego zapotrzebowania na wodę, zwracamy się do Mieszkańców z bardzo ważną prośbą o ograniczenie poboru wody na cele inne niż socjalno – bytowe, takie jak podlewanie ogrodów czy zraszanie trawników, napełnianie basenów.

System zaopatrzenia w wodę na terenie Gminy Wilga nie jest w stanie wyprodukować i dostarczyć więcej wody.

Aktualnie doświadczamy suszy spowodowanej wysoką temperaturą i brakiem opadów od kilkunastu dni. Zwiększone zużycie wody z sieci wodociągowej, czasami dwu, trzy krotnie większe niż zazwyczaj, powoduje problemy techniczne, takie jak obniżone ciśnienie w instalacji wodociągowej, zwłaszcza na końcach sieci. To prowadzi do sytuacji, w której niektórzy mieszkańcy mają trudności z zaspokojeniem podstawowych potrzeb bytowych, podczas gdy inni korzystają z wody do podlewania czy zraszania trawników.

Można zacząć od małych kroków…
– magazynuj wodę deszczową i wykorzystuj ją do podlewania,
– podlewaj trawniki co drugi, trzeci dzień a nie dwa razy dziennie – Twoje trawniki nie ucierpią, a dasz szansę, by każdy mógł swobodnie korzystać z wody,

Zmiany klimatyczne sprawiają, że już niedługo dostęp do bieżącej wody może nie być powszechnym standardem. Według PGW Wody Polskie niemal połowa ziemi rolnej i leśnej w naszym kraju jest zagrożona suszą. Wpływ na to ma wiele czynników, ale nie bez znaczenia jest wykorzystywanie wody w większych niż potrzebne ilościach przez odbiorców.  

Poniższe wskazówki pomogą nam w oszczędzaniu wody na co dzień:

1. Zakręcaj wodę w trakcie mycia zębów, twarzy lub golenia.
2. W trakcie mycia rąk nie odkręcaj wody w pełni.
3. Napraw kapiące krany.
4. Bierz prysznic zamiast kąpieli.
5. Nie zmywaj pod bieżącą wodą.
6. Nie wylewaj wody, jeśli możesz ją wykorzystać ponownie np. do podlania kwiatów lub sprzątania.
7. Jeśli masz taką możliwość wymień krany na takie, które oszczędzają wodę.
8. Używaj jednouchwytowych baterii.
9. W miarę możliwości wymień spłuczkę na model z opcją mniejszego spłukiwania.
 10. Pralkę i zmywarkę uruchamiaj dopiero wtedy, kiedy są pełne lub ustawiaj program „eko”, zużywający wodę w ilości odpowiadającej wielkości załadunku.
 

Pamiętajmy także, że mniejsze zużycie wody oznacza dla nas mniejsze rachunki.

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.